Obraz1

Rodzinne auto w dieslu do 70 tys. zł

Mateusz poszukuje używanego samochodu rodzinnego, który mógłby wziąć w leasing operacyjny. Zgodnie z jego wymogami najlepiej gdyby było to auto z grupy VAG z silnikiem diesla o mocy co najmniej 140 KM, w cenie do 70 000 zł brutto oraz nie starsze niż 4 lata.
Istotnym parametrem poszukiwań była lokalizacja naszego użytkownika, dlatego też staraliśmy się wyszukać pojazdy z miejscowości oddalonych od Poznania o maksymalnie 150 km.

Zapytanie o leasing

Udało nam się znaleźć kilka samochodów, które trafiają bezpośrednio w zadane kryteria. Jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przedstawili jeszcze kilku innych interesujących propozycji w zadanym przedziale cenowym.

Zakładamy, że użytkownik posiada 10 000 zł na opłatę wstępną, a leasing będzie trwał 48 miesięcy.

Oto co udało Nam się znaleźć:

1) ŠKODA SUPERB II

Konstrukcyjnie wszystkie pierwsze 3 samochody są ze sobą dość mocno spokrewnione.
Skodę wyróżnia innowacyjny system składania tylnej klapy bagażnika (Twindoor) oraz ogromna przestrzeń wewnątrz pojazdu. Z silnikiem 2.0 o mocy 170 KM jest to całkiem żwawe auto, ponieważ rozpędzenie masy równej prawie 1,5 tony do 100 km/h trwa niecałe 9 sekund.

Pełne dane techniczne pojazdu znajdują się w tabeli zbiorczej na końcu wpisu.

Car Outlet z Wrocławia oferuje Skodę Superb z 2011 roku z przebiegiem 98 230 km za 62 900 zł. Dealer zapewnia dla swoich samochodów gwarancję mechaniczną oraz pełny zakres finansowania.

Biorąc tą Skodę w leasing operacyjny będziemy mogli odliczyć łącznie aż 18 889 zł. Rata leasingowa wyniesie 1 340 zł, jednak po odliczeniu PIT i VAT pozostanie do zapłaty zaledwie 996 zł miesięczne.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Opinie o samochodzie, dane techniczne oraz raporty spalania możecie sprawdzić w serwisie Autocentrum.pl.

2) VOLKSWAGEN PASSAT

Passat to już typowy sedan, także z silnikiem 2.0, tyle że o mocy ograniczonej do 140 KM. Mniejsza moc powoduje odrobinę słabsze osiągi, jednak wpływa wpływa korzystnie na spalanie. W trasie możliwe jest zejście do okolic 5l/100 km.
Ktoś kto zamawiał ten samochód w salonie musiał mieć naprawdę dobry gust. Czekoladowe wnętrze wykończone skórą zestawiono z ciemnobrązowym lakierem nadwozia. Połączenie to wygląda fantastycznie!

Grupa Krotoski – Cichy Dealer VW Audi Skoda z Przeźmierowa pod Poznaniem oferuje Passata z 2012 roku z przebiegiem 111 033 km za 69 900 zł. Dealer zapewnia dla swoich samochodów pełny zakres finansowania.

Wzięcie takiego Passata w leasing operacyjny pozwoli oszczędzić na podatkach łącznie aż 20 991zł. Rata leasingowa wyniesie 1 512 zł, jednak po odliczeniu PIT i VAT pozostanie do zapłaty zaledwie 1 124 zł miesięczne.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Opinie o samochodzie, dane techniczne oraz raporty spalania możecie sprawdzić w serwisie Autocentrum.pl.

3) AUDI A4

Znalezione przez nas Audi A4 ma silnik o 3KM mocniejszy niż prezentowany wyżej Passat . Audi pomimo, że jest marką dużo bardziej prestiżową niż Volkswagen, to w naszym zestawieniu jednak Passat prezentuje się bardziej ekskluzywnie, co zawdzięcza dużo bogatszemu wyposażeniu wnętrza.
Chociaż Audi też nie ma się czego wstydzić, ponieważ posiada sportowe fotele pokryte materiałową tapicerką, na pokładzie znajduje się multimedialny system MMI z nawigacją. Sprzedający zapewnia, że auto jest bezwypadkowe i w 100% sprawne.

Samochód sprzedawany jest przez osobę prywatną, pochodzi z 2011 roku, ma 106 000 km przebiegu i kosztuje tyle samo co rok młodszy Passat – 69 900 zł.

Warunki leasingu oraz odliczenia podatkowe są tożsame z tymi obliczonymi przy Passacie, czyli łączne odliczenie PIT i VAT wynosi 20 991 zł, a rata leasingowa powinna wynieść orientacyjnie 1512 zł.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Opinie o samochodzie, dane techniczne oraz raporty spalania możecie sprawdzić w serwisie Autocentrum.pl.

Pierwsze trzy pojazdy spełniały w 100% wymagania prośby zgłoszonej przez Mateusza – kolejne to najciekawsze alternatywy w zadanym budżecie, jakie udało nam się znaleźć.

4) VOLKSWAGEN TOUAREG

W cenie poniżej 70 000 zł można znaleźć także luksusowego SUVa od Volkswagena – Model Tuareg, na podstawie którego został zbudowany hit sprzedażowy marki Porsche –  Cayenne. Auto chociaż posiada napęd na 4 koła i wysoki prześwit, to dużo lepiej czuje się na drogach asfaltowych i autostradach, niż na bezdrożach.
Po raz pierwszy w naszym zestawieniu pojawia się silnik V6 i automatyczna skrzynia biegów. W tym przypadku jest do Diesel o pojemności 3 litrów i mocy 240 KM osiąganej przy 4000 obr/min. Masa tego kolosa przekracza 2,3 tony, jednak jest to najbardziej dynamiczny samochód w tym zestawieniu! Moment obrotowy wynosi aż 500 Nm przy 1750 obr/min, a sprint od 0-100 km/h zajmuje mu jedynie 8,3 s.

„MOTO” Import Samochodów z Margonina pod Chodzieżą oferuje Touarega z 2008 roku z przebiegiem 240 000 km za 64 800 zł.

Dzięki leasingowi operacyjnemu Touarega będziemy mogli odliczyć łącznie aż 18 823
zł. Ze względu na wiek auta wynoszący 7 lat najdłuższy leasing jaki będzie możliwy w tym przypadku to 3 lata. Rata leasingowa wyniesie wówczas 1 791 zł brutto, a po odliczeniu PIT i VAT pozostanie do zapłaty 1 331 zł.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Opinie o samochodzie, dane techniczne oraz raporty spalania możecie sprawdzić w serwisie Autocentrum.pl.

5) CITROËN C6

Dokładnie taka wersja modelu C6 woziła jeszcze niedawno prezydenta Francji, dziś może w komfortowych warunkach wozić Ciebie i Twoją rodzinę.
Komfort jazdy tym samochodem jest iście prezydencki – skórzana tapicerka, hydropneumatyczne zawieszenie i 240 koni mechanicznych generowanych przez kulturalną jednostkę 3.0 V6. Niestety trzeba się też liczyć ze sporymi kosztami ewentualnych awarii, jednak pocieszać może fakt, że po 5 latach użytkowania i przejechaniu niecałych 130 tys. km możemy kupić to auto za 20% ceny nowego.

Auta Orchowo z Orchowa pod Gnieznem oferuje Citroena C6 w wersji prezydenckiej z 2010 roku z przebiegiem 127 300 km za 59 900 zł. Dealer zapewnia dla swoich samochodów pełny zakres finansowania, w tym leasing operacyjny.

Leasing operacyjny w tym przypadku pozwoli przedsiębiorcy na odliczenie 17 988 zł. Rata leasingowa wyniesie 1 512 zł, jednak po odliczeniu PIT i VAT pozostanie do zapłaty zaledwie 941 zł.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Samochód jest bardzo rzadki, dlatego nawet w Autocentrum nie znaleźliśmy raportów spalania, dlatego przyjęliśmy w tym przypadku dane producenta znalezione w danych technicznych tego modelu.

6) VOLVO V60

Nie tak dawno samochody marki Volvo sprawiały wrażenie, że projektant inspirował się szafą trzydrzwiową z IKEI, a do narysowania linii nadwozia służyła mu wyłącznie ekierka i ołówek.

Dziś Volvo robi piękne auta o odważnych opływowych kształtach, za którymi obejrzy się na ulicy niejedna para oczu.

Volvo V60 to kombi, które bardziej nacechowane jest dobrym stylem i sportem, niż pakownością. Nietuzinkowa w tym egzemplarzu jest nie tylko stylistyka nadwozia i wnętrza, ale także pięciocylindrowy silnik diesla o pojemności 2 litrów i mocy 163 KM, który cechuje się wyjątkową elastycznością, kulturą pracy i niskim spalaniem.Papis i Wspólnicy z Poznania oferują Volvo V60 z pakietem R-Design z 2012 roku z przebiegiem 188 163 km za 62 000 zł. Dealer zapewnia dla swoich samochodów pełny zakres finansowania, w tym leasing operacyjny.

Volvo V60 w leasing operacyjny to bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, ponieważ będzie mógł odliczyć dzięki niemu prawie 19 000 zł podatków, a miesięczna rata wyniesie około 1317 zł brutto, co po odliczeniach podatku daje 979 zł.

SPRAWDŹ KALKULACJĘ

LINK DO OFERTY

Opinie o samochodzie, dane techniczne oraz raporty spalania możecie sprawdzić w serwisie Autocentrum.pl.

Finansowanie

Z obliczeń kalkulatora Leasing-Auto.pl wynika, że średnio rynkowy koszt leasingu trwającego 4 lata, przy założeniu opłaty wstępnej (10 000 zł) na poziomie około 15% wynosi około 118%. W przypadku Volkswagena Touarega, dla którego u większości firm finansujących uzyskamy leasing jedynie na 3 lata koszt ten wyniósł 113%.

Zaznaczamy, że są to dane średnio rynkowe pozwalające na obliczenie orientacyjnej raty leasingowej i odliczeń podatkowych, ostateczny koszt leasingu jest każdorazowo ustalany indywidualnie dla klienta. 

Poniżej zamieszczamy zestawienie danych z kalkulatora leasingowego dla każdego z pojazdów.

Podsumowanie

Każde z przedstawionych samochodów ma swoje wady i zalety, aby łatwiej można było porównać cechy każdego z nich zamieszczamy poniżej tabelę zawierającą ich podstawowe dane techniczne i finansowe.

Dane dotyczące spalania pochodzą z serwisu Autocentrum.pl, gdzie użytkownicy danych samochodów raportują ich realne spalanie. Takie informacje wydają się być dużo bardziej wiarygodne od tych deklarowanych przez producentów samochodów. Niestety w przypadku Citroena musieliśmy opierać się jedynie na danych producenta, ponieważ nie odnaleźliśmy nigdzie realnych danych dotyczących spalania.

Podsumowanie zestawienia

Które z przedstawionych aut wybralibyście dla siebie?

ŠKODA SUPERB II
3 Vote
VOLKSWAGEN PASSAT
1 Vote
AUDI A4
4 Vote
VOLKSWAGEN TOUAREG
1 Vote
CITROËN C6
1 Vote
VOLVO V60
10 Vote