Kalkulator leasingowy dla przedsiębiorców

W sieci znajduje się wiele stron zawierających kalkulator leasingowy, jednak żaden z nich nie pozwalał do tej pory na wskazanie ile będą wynosić odliczenia podatkowe PIT i VAT (tarcza podatkowa). Dopiero teraz się to zmieniło za pomocą kalkulatora leasingowego, który powstał w ramach serwisu Leasing-Auto.pl

 W pełni z zalet leasingu operacyjnego mogą korzystać firmy działające jako osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, będące podatnikami VAT oraz prowadzące KPiR. Firmy które nie są podatnikami VAT powinny rozważyć możliwość wzięcia samochodu w leasing finansowy lub kredyt samochodowy.

Leasing operacyjny cechuje bardzo korzystne księgowanie, ponieważ pełna rata leasingowa stanowi koszt uzyskania przychodu, a ponadto możliwe jest odliczenie nawet 100% VAT od rat leasingowych. Warunkiem koniecznym do skorzystania z pełnego odliczenia VAT jest wykorzystywanie leasingowanego samochodu wyłącznie na potrzeby firmy, w pozostałych przypadkach zaksięgować jako podatek VAT naliczony możemy jedynie 50% podatku VAT z każdej raty, wkładu własnego i kwoty wykupu. Pozostałe 50% podatku VAT stanowi koszt uzyskania przychodu i obniża wysokość podatku dochodowego PIT.

W teorii brzmi to dość łatwo, jednak samodzielne obliczenia mogą przysporzyć wiele problemów.  Dlatego przedsiębiorcy musieli do tej pory każdorazowo kontaktować się ze swoją  księgową w celu sprawdzenia o ile dzięki leasingowi niższy podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) będą mogli podać w zeznaniu podatkowym, czy o ile niższą zapłacą zaliczkę na podatek od towarów i usług (VAT).

Od dzisiaj wystarczy wejść na stronę http://leasing-auto.pl/kalkulator-leasingowy, gdzie znajduje się najbardziej rozbudowany na rynku kalkulator leasingowy.

Dzięki kalkulatorowi leasingowemu łatwo możemy sprawdzić ile wyniesie:

  • Minimalny wkład własny
  • Rata leasingowa
  • Kwota wykupu
  • Odliczenie podatku VAT
  • Odliczenie podatku PIT

W celu uzyskania powyższych wyników należy wprowadzić wartość poszukiwanego przez nas samochodu nowego lub używanego, który chcemy wziąć w leasing – jest to jedyne pole obligatoryjne.

jak działa kalkulator leasingowy

Wprowadzono cenę brutto samochodu w wysokości 50 000 zł. Leasing-auto.pl

Następnie należy wcisnąć przycisk oblicz i naszym oczom ukaże  się obliczona wysokość raty leasingowej oraz kwota wykupu, a także rozbudowana analiza odliczeń podatkowych.

tarcza podatkowa

Kalkulator Leasing-Auto.pl oblicza wysokość rat leasingowych oraz odliczeń podatkowych PIT i VAT

Ponadto w kalkulatorze możemy sprawdzić jak zaksięgowanie rat leasingowych wpłynie na nasze comiesięczne wyniki finansowe. Funkcjonalność ta najbardziej przydaje się na koniec roku, kiedy w celu ominięcia wyższego progu podatkowego planujemy większe wydatki.

Dzięki leasingowy operacyjnemu możemy jednorazowo zaksięgować w koszty uzyskania przychodu nawet 45% wartości pojazdu.

Przykład ukazujący jak na koniec roku możemy "uratować" 45% wartości samochodu wziętego w leasing operacyjny.

Przykład ukazujący jak na koniec roku możemy „uratować” 45% wartości samochodu wziętego w leasing operacyjny.

Godny uwagi jest fakt, że w serwisie Leasing-Auto.pl poza wspomnianym wyżej kalkulatorem i poradniku leasingowym znajduje się także wyszukiwarka samochodów w leasing, która umożliwia wyszukanie samochodu w leasing po określonej przez użytkownika wysokości raty leasingowej.
W wyszukiwarce na chwilę obecną nie ma jeszcze wielu ofert, jednak z dnia na dzień dealerzy zamieszczają nowe oferty aut w leasing. Dlatego jeśli poszukujesz auta w leasing dobrze raz na jakiś czas odwiedzić naszą wyszukiwarkę samochodów w leasing.